Obchodné podmienky

ostupenie od zmluvy

Obchodné podmienky internetového obchodu www.taklacno.sk

1. PLATBA ZA TOVAR A DOPRAVU

1.1.       Dodanie objednaného tovaru 2.tr Slovenskou poštou doporučene:

Platba za tovar/zásielku na dobierku sa vypláca pri preberaní zásielky

Hodnota objednaného tovaru  3,00,- € /  + 1,00 ,- € pri platbe dobierkou

Celková hodnota zásielky je vypočítaná z ceny objednaného tovaru a prípadnej platby za dopravu.

Pri platbe na účet sa doručuje zasielka doporučene do vlastných rúk.

1.2.       Dodanie objednaného tovaru kuriérskou spoločnosťou Expres Kurier Slovenska pošta:

Platba za tovar/zásielku sa vypláca pri preberaní zásielky a to kuriérovi ktorý tovar doručí.

Cena za dopravu a dobierku je nasledovná:

7,- € / +1.00,- € pri platbe dobierkou

Celková hodnota zásielky je vypočítaná z ceny objednaného tovaru a prípadnej platby za dopravu a dobierku.

1.3. 

Dodanie objednaného tovaru 1.tr Slovenska pošta doporučene:

Platba za tovar/zásielku na dobierku sa vypláca pri preberaní zásielky

Cena za dopravu a dobierku je nasledovná:

4,00- € / +1.00,- € pri platbe dobierkou

Celková hodnota zásielky je vypočítaná z ceny objednaného tovaru a prípadnej platby za dopravu a dobierku.

1.4.       Platba za tovar pri hodnote objednaného tovaru nad 100 €, platba za tovar

ktorý sa odosiela do zahraničia, platba za tovar ktorý sa vyrába na zákazku/objednávku :

Pri hodnote objednaného tovaru nad 100 € s DPH ( bez poštovného ) môže byť požadovaná platba za objednaný tovar vopred a to na základe vystavenej zálohovej faktúry, zaslanej od prevádzkovateľa obchodu.

Pri odosielaní tovaru mimo Slovenskej Republiky je platba za objednaný tovar vždy dopredu a to prevodom na bankový účet predávajúceho, na základe vystavenej zálohovej faktúry. Po prijatí platby je vystavená originál faktúra/daňový doklad a je zaslaná spolu s tovarom.

Pri objednávke tovaru, ktorý nie je skladom a je vyrábaný len na objednávku , je platba vopred a to na základe vystavenej zálohovej faktúry. O tejto skutočnosti je zákazník informovaný po vytvorení objednávky, mailom .

2. OBJEDNÁVANIE TOVARU

Predmetom kúpnej zmluvy je tovar uvedený v objednávke. Predávajúci sa zaväzuje dodať len bezchybný a kvalitný tovar spĺňajúci všetky normy a zákonné predpisy platné v SR.
Kupujúci sa zaväzuje uviesť v registrácii pravdivé a presné kontaktné údaje, adresu, správny e-mail a telefónne číslo, aby ho predávajúci v prípade potreby mohol kontaktovať. Telefónne číslo je pri niektorých objednávkach potrebné aj pre telefonické overenie vytvorenej objednávky. V prípade že telefónne číslo nie je zadané alebo je zadané chybne, objednávka nemusí byť vybavená a tovar nie je kupujúcemu odoslaný. Kupujúci sa ďalej zaväzuje objednaný tovar prevziať a vyplatiť.

Pokiaľ tovar nie je po odoslaní kupujúcemu prevzatý, kupujúci zodpovedá predávajúcemu za všetky finančné škody (t.j. náklady na poštovné, balné a prevzatie vrátenej zásielky ), spôsobené neprevzatím tovaru prípadne spôsobené nesprávne alebo zavádzajúco vyplnenými osobnými údajmi. Predávajúci si v prípade takejto škody vyhradzuje právo zverejnenia mena, priezviska a internetovej IP adresy kupujúceho. Predávajúci si v takomto prípade môže nárokovať preplatenie nákladov spojených s odoslaním zásielky a spätného prijatia zásielky. Finančná škoda je následne vyčíslená v zálohovej faktúre, ktorá je zaslaná kupujúcemu poštou.

Vytvorením objednávky kupujúci súhlasí s obchodnými podmienkami predávajúceho uvedenými v časti Obchodné podmienky.

Pri hodnote objednávky nad 100 € s DPH alebo tovar ktorý súvisí s podmienkami v časti 1.4. obchodných podmienok, si predávajúci vyhradzuje právo na žiadosť zaplatenia celej hodnoty objednávky dopredu a to na bankový účet predávajúceho. Kupujúci je tak informovaný mailom prípadne telefonicky kde sú uvedené všetky potrebné informácie.


3. VRÁTENIE TOVARU, VÝMENA

Na vrátenie tovaru má kupujúci zákonné právo a to do 14 dní od prevzatia tovaru a to aj bez udania dôvodu, v súlade so zákonom 102/2014. Akceptovaný je len nepoškodený tovar!  Pri vrátení tovaru je potrebné spolu s tovarom zaslať písomné vyrozumenie o vrátení tovaru v zákonnej lehote, kde je potrebné uviesť meno a priezvisko kupujúceho, číslo faktúry, číslo objednávky, bankový účet alebo presnú adresu pre finančné vysporiadanie. Finančné vysporiadanie zo strany predávajúceho je následne do 14 kalendárnych dní od prevzatia vráteného tovaru.

Tovar, prosím, odosielajte na našu adresu v poistenej zásielke prípadne v bublinkovej obálke DOPORUČENE, nie na dobierku. Pred odoslaním zásielky Vás prosíme, aby ste nás vopred kontaktovali mailom .

Výmena tovaru je možná po dohode s predávajúcim. Výmenu možno uskutočniť len v prípade akceptácie od výrobcu daného tovaru- napr. iná farba,iný druh.

4. REKLAMÁCIE A ZÁRUKA

.Materiál z ktorého je tovar vyrobený je vždy uvedený v popise daného výrobku.

Farebnosť niektorých kryštálov na fotografii nemusí v niektorých prípadoch zodpovedať 100% reálnej farebnosti šperku.

V prípade že je tovar po prevzatí chybný alebo poškodený, je potrebné túto skutočnosť oznámiť predávajúcemu a to mailom na info@taklacno.sk

1) Číslo objednávky
2) Presný názov tovaru
3) Popis závady, chyby výrobku
4) Vaše kontaktné údaje /meno, adresa a tel. číslo
Po nahlásení závady alebo chybného tovaru je kupujúci kontaktovaný telefonicky alebo emailom.

V takomto prípade je potrebné tovar na našu žiadosť odoslať na adresu predávajúceho.

Reklamácia je vybavená od 7 do 21 dní odo prevzatia chybného tovaru predávajúcim a to v závislosti od rýchlosti vybavenia reklamácie výrobcom tovaru. Po vybavení reklamácie je tovar zaslaný na adresu kupujúceho, dopravu v tomto prípade hradí predávajúci.

Reklamácia sa vzťahuje len na závady a chyby tovaru ktoré vznikli v priebehu záručnej doby preukázateľnou chybou výroby, technologických postupov alebo skrytou chybou materiálu.

Záruka sa nevzťahuje na závady a chyby tovaru, ktoré vnikli používaním kupujúceho a to v dôsledku bežného opotrebenia spôsobeného normálnym používaním. Záruka sa ďalej

nevzťahuje na:

–   poškrabanie, oxidáciu striebra, strata a vypadnutie kamienkov spôsobené nevhodným používaním

–   rozbitie príp. poškriabanie kryštálov a kamienkov

–   pretrhnutie retiazok, zapínaní a iných komponentov ktoré sú definované ako závady mechanického charakteru

–   manuálne poškodenie ako ohnutie, deformácia materiálu alebo komponentov

–   strata farby a lesku povrchu materiálu alebo oxidácia materiálu z dôvodu kontaktu s chemikáliami, čistiacimi prostriedkami, parfémom, krémom alebo inými podobnými prostriedkami

Odporúčaná starostlivosť o zakúpený tovar je priložená v zásielke s tovarom.

Adresa na vratenie tovaru:

Milan Balko

Slepčany 209

Slepčany

95152

5. DOPRAVA

Doprava tovaru je zvolená kupujúcim a to pri vytvorení objednávky. Cena a možnosť dopravy je súčasťou procesu objednávky a je uvedená aj v časti 1. Týchto obchodných podmienok.

6. ZRUŠENIE OBJEDNÁVKY

Predávajúci si vyhradzuje právo na zrušenie objednávky, v prípade že tovar sa už nevyrába, tovar nie je dostupný alebo objednávku nie je možné telefonicky overiť. V prípade že by takáto situácia nastala, kupujúci je Vás informovaný emailom alebo telefonicky, kde je dohodnutý ďalší postup ( náhrada iným ponúknutým tovarom, alebo úplné zrušenie objednávky).

Kupujúci môže objednávku zrušiť, pokiaľ ešte objednaný tovar nebol odoslaný, mailom, na e-mail zverejnený v časti kontakty info@taklacno.sk

7. DODACIA DOBA

Dodacia doba je v závislosti od dostupnosti zakúpeného tovaru. Dostupnosť je vyjadrená pri popise výrobku. Pokiaľ je tovar uvedený ako skladom, tak je dodaný do 7 pracovných dní od vytvorenia objednávky. Tovar je dodany maximálne do 14 kalendárnych dní. Rýchlosť doručenia je v závislosti od dostupnosti a dodania tovaru od výrobcu, prípadne od skladových zásob na centrálnom sklade dodávateľa. O dostupnosti tovaru sa kupujúci môže informovať prostredníctvom kontaktného formulára, prípadne emailom .

Predávajúci nenesie zodpovednosť za oneskorenie doručenia, spôsobenú doručovateľom alebo výrobcom.

PREHLÁSENIE O OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV

Osobné údaje sú chránené pred zverejnením a použitím treťou osobou. Sú použité iba pre zasielanie objednanej zásielky a pre komunikáciu so zákazníkom.

Tieto obchodné podmienky boli upravené a sú platné od 20.1.2015.

Eshop www.taklacno.sk je pod dozorom a dohľadom  Slovenskej obchodnej inšpekcie, Staničná 9 ,94901 Nitra


KONTAKTY

Prevádzkovateľ:

Milan Balko

Slepčany 209

Slepčany

95152

tel: 0948 090 691

e-mail: info@taklacno.sk


ICO: 37321994

Predávajúci nieje platcom DPH